У Києві відбувся семінар з питання видобутку сланцевого газу

Семінар по сланцевому газу


4-5 жовтня в Києві відбувся практичний семінар на тему "Природний газ, що видобувається зі сланцю: глибоке занурення в науку, технологію та найкращі практики дослідження, розробки та безпеки".

Захід організувала компанія Goldwyn Global Strategies разом з американськими науковцями і це вже сьомий семінар. До цього подібний захід проводився у Варшаві, Бухаресті, Софії, Брюсселі, Львові та Івано-Франківську.

На семінарі були науковці, виробничники, експерти, аналітики в галузі видобування газу зі сланцю, геологи, екологи та інші фахівці в галузі захисту навколішнього середовища від негативного впливу процесу видобування. Від Спілки буровиків України семінар відвідали голова правління Спілки Анатолій Вдовиченко та відповідальний секретар журналу „Буріння” Сергій Панченко.

Загальний огляд семінару зробив Дейвід Л. Голдвін, президент компанії Goldwyn Global Strategiesa. Він сказав вступне слово з питань енергетичної безпеки, конкурентного характеру інвестиційного ринку, чинників, якими визначається економічна життєздатність сланцевого газу.

Далі виступив директор Інституту енергетики Дурхама Річардс Дейвіс і розповів про геологічні характеристики сланцевого газу.

На геологічних характеристиках покладів сланцевого газу безпосередньо в Україні зупинився професор та голова кафедри технологій нафтовидобування Леобенського Університету Рейнхард Заксенхофер.

Одразу з двома доповідями, а радше повноцінними лекціями виступив ад’юнкт професор кафедри технології добування нафти, гірничодобувного факультету Колорадо Вільям Флекенштайн. Перша стосувалася найкращих практик дослідження: буріння, кріплення обсадними трубами, цементування, а друга – найкращих практик гідророзриву.

Дейвід Йокстаймер, координатор з питань розширення з Університету штату Пенсільванія розказав про роботу з громадою.

Також Д.Йокстаймер виступив з доповідями „Використання води, джерела та водоносні горизонти” і „Пластова вода та вода зворотного припливу”.

Пропонуємо вашій увазі повні версії презентацій УСІХ ДОПОВІДЕЙ, які прозвучали на семінарі. Презентації представлені у форматі pdf. Щоб переглянути, потрібно завантажити їх на комп'ютер, а потім відкрити за допомогою програми Adobe Acrobat.

Сланцевий газ: порода. Річард Дейвіс

Геологічні характеристики сланцевих родовищ України

Передовий досвід геологорозвідувальних робіт: Буріння, обсадка й цементування. Уілл Флекенштайн

Передовий досвід гідравлічного розриву. Уілл Флекенштайн

Видобуток природного газу і різні суспільні групи. Дейвід Йокстаймер

Управління водними ресурсами для розробки газових родовищ. Дейвід Йокстаймер

Розробка родовищ сланцевого газу. Оброблення й утилізація води зворотного потоку. Дейвід ЙокстаймерПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО НАШОЇ СТОРІНКИ У СОЦІАЛЬНІЙ МЕРЕЖІ ФЕЙСБУК

Коментарі залишайте ТУТ

головна | новини | журнал |про спілку | галерея | контакти
 
Київський завод бурової техніки Востокспецсервис НТП Бурова техніка Компания Регион Перший буровий портал OOO N.Stone
Rambler's Top100
© 2009, ВГО "Спілка буровиків України"
design by sadxaka
Логотип "Спілки буровиків України"