Відбувся візит до королевства Марокко

Мандрівка до Марокко

З 23 по 25 листопада 2009 року проходив візит делегації геологорозвідників, в яку входила і ВГО «Спілка буровиків України». Цей візит Спілка готувала разом з Фондом міжкультурних зв’язків „Євроарабія” та за сприянням народного депутата, першого заступника голови комітету Верховної Ради України у закордонних справах Тараса Чорновола. Подія готувалася з вересня цього року.

23 листопада делегація працювала роздільно. Політики проводили зустрічі з керівництвом парламенту Марокко, міністерством закордонних справ. Геологорозвідники ж працювали в Федерації Торговельно-промислових палат Марокко. Зустрічалися з президентом Федерації – паном D. Houat та його заступником по південних регіонах паном Abdellab. Слід зазначити, що зустріч була підготовлена на високому рівні, куди запросили телебачення та пресу. Українці презентували свої підприємства, після чого вручили марокканцям буклети та журнали, зокрема і журнал „Буріння”. Сторони домовилися про необхідність сформувати постійно діючий орган для обміну запитами та пропозиціями від наших підприємств, адже в рамках одного візиту про все домовитися неможливо. І не тільки геологорозвідувальними підприємствами, позаяк крім геології їх цікавить участь українських підприємств у морській риболовлі, сільському господарстві та інших сферах.

Наступного дня, 24 листопада, делегація у повному складі працювала в Міністерстві енергетики, гірничорудної промисловості, водного господарства та охорони навколішнього середовища. Зустріч тривала більше двох годин. З марокканського боку був присутній директор управління розвитку гірничодобувної промиловості міністерства А. Charik директор управління палива міністерства S. El Aoufir (по-нашому заступник міністра), директор з виробництва та розвитку ONHYM (національного управління з вуглеводнів та гірничим підприємствам) пан H. Sellami, директор з розвідки вуглеводнів ONHYM пан M. El Mostaine та інші.

Ми презентували можливості української нафтогазорозвідувальної галузі в цілому та підприємств-учасників делегації зокрема. Марокканська сторона підтвердила бажання бачити нас серед учасників тендерів, які проводить держава і пообіцяли розповсюджувати інформацію про наші підприємства серед компаній вже працюючих на ринку. Міністерством була організована поїздка делегації на нафтопереробний завод Samir. 25 листопада відбулася зустріч з Федерацією підприємств Марокко і Агенства з розвитку та інвестицій. На зустрічі були присутні віце-президент Федерації пані G.Sebti і директор інвестиційного агенства F. Sijilmassi. Марокканські представники висловили задоволення від нашого приїзду і пообіцяли у подальшому розвивати контакти українських геологорозвдників з марокканськими підприємствами, які працюють в геологорозвідці, нафтогазовидобутку та гірничий справі.

У Міністерстві енергетити та природних ресурсів Королевства Марокко У ході візиту можна було переконатися у деяких речах. Наприклад у тому, що Королівство Марокко дійсно здійснює політику зі створення спрятливих умов для залучення інвесторів і сервісних компаній. Країна активно розвивається, хоча криза у 2008 році уповільнила темпи зростання ВВП, але він продовжує рости.

В останні роки в розвідці нафти та газу в Марокко відбувався великий приток міжнародних нафтових компаній. У пошуках нафти спостерігається нова динаміка за рахунок використання нових методів розвідки, в тому числі сейсміки 2D (530 км) и 3D (185 км?) проектування буріння горизонтальних і багатостовбурний свердловин, дослідження на шельфі. Існуючий обсяг інвестицій в нафторозвідку – близько 100 млн дол.США на рік.

У гірничодобувній галузі міністерство енергетики і природних ресурсів реалізовує національну програму розвитку „дрібного” видобутку підприємствами з виробничою потужністю не більше 5000 тонн товарної продукції на рік. Бенефіциарами цієї програми є фізичні та юридичні особи, які займають ділянки надр, виділених у відповідності з існуючими правилами. Відповідно є потреба у проведенні геологорозвідувальних робіт у значних обсягах.

Є чудові перспективи робіт на геологорозвідувальному ринку Марокко ще й завдяки тому, що у Фонда „Євроарабія” в королівстві Марокко є представники, які будуть нам допомагати спочатку. Допомога полягає в інформаційному, організаційному забезпеченні з усіх питань, які виникають, а також нададуть юридичний супровід.головна | новини | журнал |про спілку | галерея | контакти
 
Київський завод бурової техніки Востокспецсервис НТП Бурова техніка Компания Регион Днепропетровский завод бурового оборудования OOO N.Stone
Rambler's Top100
© 2009, ВГО "Спілка буровиків України"
design by sadxaka
Логотип "Спілки буровиків України"